پروژه کاربرد اطلاعات در گزینش و به کارگماری پروژه کاربرد اطلاعات در گزینش و به کارگماری

دسته : پاورپوینت

فرمت فایل : pptx

حجم فایل : 546 KB

تعداد صفحات : 17

بازدیدها : 463

برچسبها : گزینش اطلاعاتی کارگماری کارکنان

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

پروژه کاربرد اطلاعات در گزینش و به کارگماری

دانلود پروژه پاورپوینت کاربرد اطلاعات در گزینش و به کارگماری

ارزیابی تصمیم های گزینش و به کار گماری کارکنان

تعریف

کیفیت و اثر بخشی تصمیم های به کار گماری را میتوان از راه شمار کارکنان خوب و مناسبی که در نتیجه این تصمیم ها به سازمانها جلب شده اند داوری و ارزشیابی کرد. استخدام کارکنان خوب به طور طبیعی به افزایش کلی بهره وری سازمانی خواهد انجامید.

اعتبار پایایی

اعتبار ثابت و پایداری ،یک عامل پیش گواست .یک عامل پیش گو باید در طول کاربرد پی در پی ودر اوضاع واحوال مشابه نتیجه یکسان و همانند پدید آورد. در بررسیهای سازمانی، دو نوع اعتبار به طور عمومی تشخیص داده می شود:

اعتبار آزمون- از نوع آزمودن.

اعتبار آزمون مجدد:ساده ترین راه برای ارزیابی اعتبار عامل پیش گو، اندازه گیری چیزی در دو مرحله زمانی و مقایسه نتیجه های آن هاست.

اعتبار ثبات درونی:

این موضوع به میزان محتوای همگون و یکدست یک عامل پیش گو اشاره دارد. این ویژگی ،قدرت سنجش و اندازه گیری اقلام مختلف یک عامل پیش گو (برای یک نمونه ، یک آزمون) را در مورد یک چیز واحد نشان میدهد.

...

روشهای جامعه پذیری

پیش نگریهای واقع بینانه شغل

به منظور جلوگیری از پدید آمدن توقعات نادرست در میان کارکنان تازه کار نسبت به نقشهای شغلی شان، یک راه مشاهده واقع بینانه شغل پیش از آغاز کار است. از طریق این فرایند درخواست کنندگان کار با دیدگاهی متعادل به ویژگی های مثبت و منفی کار در یک سازمان ویژه آشنایی پیدا می کنند.

برنامه های توجیهی

برنامه های توجیهی اغلب برای آشنا کردن و آگاه ساختن کارکنان در زمینه هایی بدین شرح به کار برده می شود. برنامه های خدمات رفاهی و امتیازهای استخدامی ، مقررات و آیین نامه جاری و ارائه کتاب راهنمای و خط مشی ها و روش های کار در سازمان

تخصیص شغل

جنبه های مهم جامعه پذیری در تخصیص شغل، به ویژگیهای نخستین شغل ، چگونگی تجربه های اولیه در شغل و رفتار نخستین سرپرست اشاره دارد. شغل نخستین اغلب موقعیت آینده کارمند را تعیین می کند. هر اندازه چالش و مسئولیت شغل بیشتر باشد، احتمال بیشتر می رود که کارمند در سازمان با کامیابی روبرو شود.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پروژه اختلالات ناشی از ازدیاد حساسیت

دانلود پروژه بررسی بیکاری

پروژه آمادگی جسمانی نونهالان

پروژه آمادگی روانی در ورزش

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام